دوره 5، شماره 3 - ( 1399 )                   جلد 5 شماره 3 صفحات 35-40 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- کارشناس‌‌‌ارشد تغذیه، مرکز تحقیقات تغذیه، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تبریز، ایران
2- استادیار، گروه علوم تغذیه و صنایع غذایی، دانشکده علوم پزشکی مراغه، مراغه، ایران (نویسنده مسئول). ، ebrahimzadeh.va@gmail.com
3- استادیار، گروه تغذیه بالینی، دانشکده تغذیه و علوم غذایی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تبریز، ایران (نویسنده مسئول دوم).
4- استادیار، گروه کشاورزی، واحد شبستر، دانشگاه آزاد اسلامی، شبستر، ایران.
چکیده:   (695 مشاهده)
هدف: در دین اسلام که کامل‌‌‌ترین ادیان است، به نقش تغذیه در سلامت جسمی و روانی و اخلاقی افراد توجه ویژه‌‌‌ای شده است. لذا در قرآن کریم و احادیث پیامبر اکرم (ص) و امامان بزرگوار به برخی عوارض و آثار سوء تغذیه حرام و در مقابل فواید غذاهای حلال و طیب اشاره شده است.
مواد و روش ها: مطالعه مروری حاضر با جستجو بر اساس کلیدواژه‌‌‌های ارائه شده در آیات و تفاسیر قرآن کریم و احادیث معتبر معصومان علیهم‌‌‌السلام، کتب معتبر شیعی و برخی مطالعات علمی اجرا شد.
یافته‌‌‌ها: بر اساس منابع مورد بررسی، مصرف غذاهای حرام و همچنین تغذیه با روزی غیر حلال موجب عوارض متعدد جسمی و روانی در افراد گشته و حتی توفیق انجام اعمال صالح را نیز از وی صلب می-کند. برخی مطالعات در خصوص تأثیر مولکول‌‌‌های مواد غذایی بر ساختار ژنتیکی افراد، نشان داده‌‌‌اند که مصرف ترکیبات غذایی سالم و حلال می‌‌‌تواند موجب بهترین پاسخ ژنتیکی شود. خوردن غذای حلال نه تنها اثرات مثبت فردی بر جسم و روح و رفتار انسان می‌‌‌گذارد، بلکه با حفظ امنیت اجتماعی موجب سلامت جامعه می‌‌‌گردد.
نتیجه‌‌‌گیری: در مجموع از دیدگاه قرآن و روایات، زیر بنای سلامتی بهره‌‌‌مندی از مواد غذایی سالم و پاک و دوری از غذاهای حرام می‌‌‌باشد و اگرچه امروزه با توجه به پیشرفت‌‌‌های علم، فلسفه‌ حرمت برخی از آن‌‌‌ها برای بشر روشن شده است اما پژوهش‌‌‌های آتی ممکن است علل بیشتر و بهتری از آنچه تاکنون کشف شده است را برای بشر آشکار نماید
واژه‌های کلیدی: تغذیه، حلال، حرام، سلامت، رفتار، خلق‌‌‌و خو
متن کامل [PDF 878 kb]   (165 دریافت)    
نوع مطالعه: كاربردي | موضوع مقاله: عمومى
دریافت: 1399/8/19 | پذیرش: 1399/10/6 | انتشار: 1399/10/15